JAK DZIAŁAJĄ SYSTEMY SŁONECZNE?

Czy panele słoneczne mogą uchronić nas od braku energii? Czym jest panel słoneczny -panel Słoneczny składa się z Fotoogniw, na które padają promienie słoneczne, padające na fotoogniwo światło powoduje powstanie pola elektrycznego. Energia wydzielana przez fotoogniwa jest przetwarzana w prąd, który dzięki działaniu inwertera zostaje zmodyfikowany w energię elektryczną zdatną do użytku.

Ważne informacje dotyczące systemów baterii słonecznych.

Promienie słoneczne mogą być wykorzystywane dla celów pozyskiwania źródeł odnawialnych w różne sposoby. Dwie najbardziej zaawansowane technologie to pozyskiwanie ciepła i energii elektrycznej z promieni słonecznych.

Systemy baterii słonecznych są w stanie zapewniać częściowe lub nawet 100% zapotrzebowanie zgłaszane na energie elektryczną. Niemniej jednak wybór technologii, która zostanie zastosowana uzależniony jest od wielu czynników, np. lokalizacja projektu, warunki atmosferyczne, warunki geograficzne (południowe ustawienie dachu, pochylenie 35-45°, miejsce niezacienione), warunków montażowych (wytrzymałość dachu) i wiele innych.

Zaletą systemów fotowoltaicznych jest fakt, iż nie zajmują one dodatkowej przestrzeni – zazwyczaj są montowane na dachach budynków. Systemy fotowoltaiczne mogą również służyć jako dachówka co powoduje, że redukujemy wydatki na pokrycie dachu, jak również pozyskujemy niezależne i odnawialne źródło energii elektrycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *